Recenze Black Diamond

Black Diamond ATC-Guide

Anonym Anonym

Přidáno: 2. července 2010

• Brzdi lepe nez osma
  • Idealni pro lezeni na dvojitem lane
  • Lehky, spolehlivy
  • Pro jisteni shora (dobirani) je potreba karabina navic - pullodak je jednodussi

Na jisteni zdola nic jinyho nepouzivam, osmu jsem zahodil

Black Diamond Icon

• Dlouhá svítivost
  • Odolnost
  • Větší hmotnost
  • Horší otevírání krytu baterie

Při pořizování čelovky jsem vybíral mezi čelovkou Black Diamond Icon a mezi čelovkou Petzl Tikka XP. Nakonec jsem zvolil ICONa. Na čelovce Tikka XP se mi nelíbyl pohyblivý kryt reflektoru.

Black Diamon ICON je větší čelovka s velkým výkonem a s dlouho životností baterie. Světlo obstarávájí led diody: jedná supersvítivá TriplePower uprostřed (3 watty) a čtyři ekonomické SinglePower po stranách. Čelovka pracuje ve dvou hlavních módech - buď svítí střední dioda, která vydává úzký paprsek světla - vhodný na svícení do dálky až 100m nebo svítí 2 a 2 diody po stranách, cca 23m. Ty svítí spíš ze široka a je vhodné je používat při normální chůzi, při vaření nebo stavění stanu. Tyto postranní diody výrazně šetří baterie. Každý svítivý režim lze ještě nastavit do 4 různých intenzit. Maximální, cca 70%, ekonomický a stroboskop. Maximální výkon osvětlení je 100 lumenů.

Čelovku napájí 3 AA baterie nebo lze zvlášť dokoupit nabíjecí adapter (ten se bohužel nedováží) Na 3 AA baterie je doba svítivosti až 164 hodin, což opravdu odpovídá. V čelovce mám nabíjecí AA baterie a měním je jen minimálně. Baterie jsou uložené na zadní části čelovky. Od ledek jsou tedy oddělené.
Šikovná je kontrolka na stav baterií. Ta má tři stupně: zelená barva - baterie jsou více jak z 50% nabité, žlutá barva - více jak 20% a červená méně než 20%.

Co jediné mi trochu vadí, je uzavírání bateriového krytu. Ten se zajišťuje šroubkem, která by měl jít lehce povolit palcem. Občas se ale stává, že nejde a pak je nutné najít nůž nebo šroubovák.

Na hlavě je čelovka ICON velmi stabilní a to díky vrchnímu gumovému pásku. Dost lidí tento pásek považuje za zbytečný, ale při běhu, jízdě na kole nebo při lezení je větší stabilita čelovky na hlavě potřeba.

Čelovka je relativně dost odolná proti vodě. Splňuje normu IPX 4.

Pokud bych si čelovku kupoval, tak v obchodě kde budou mít i nabíjecí adapter, který je ekonomičtější.

Zobrazuji 281 - 282 ze 282 recenzí 1...11 12 13 14 [ 15 ]